Şiir Kitapları Seti

RESMİ BÜYÜT
Şiir Kitapları Seti
Fiyat: 101.00 TL 65.65 TL
Kategori: Şiir
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIIR2021000001
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Kolektif
Sayfa Sayısı: 650
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

En Çok Okunan Şiir Kitapları bir arada. Toplam 650 Sayfalık eserler seti.
 

İhsan Baran - Yani Uzak
yastığa sinmeyen bir kokuyum, hatırlamıyor beni hiçbir ev
tütsü yaktığım mağaralar, atımı bağladığım ne ağaç ne bulut
çadırımı kurduğum yer bütün uydularda hedef noktası
dereye iniyor kızlar geçip göçtüğüm yerlerde, yıkanıyorlar
uzaktan uzağa hazırız ocak tüttürmeye, diyorlar
ama benim ne bir kapı ne de bir duvak açasım var
bu denli birisi olamıyorum birinin


Tuğrul Tanyol - Gidilmemiş Yol
“Tuğrul Tanyol, şairliği varoluş biçimi olarak gören ender şairlerden. Onun şiirinde yapı ve içerik bütünleşmesi imgesellik üzerinden şekillenmekle beraber hayatın kalp atışlarının aralıksız sürdüğünü de duyumsayabilirsiniz. Sıkı okur, hayatı ve imgeyi birbiri içine geçirerek çalıştığını bilir şairin. Yine de Tanyol’un günlük dil ile şiir dilini ayırt etme yeteneğini gösterdiğini vurgulamak gerekiyor. Şiirin özerk bir alan olduğunu kavramış ve şiir dilini sıradan dilden kopararak şiire, modern estetiğe dayalı bir alan açmıştır. Öte yandan, Tanyol, ilk kitabından son şiirlerine dek şairlikteki tutumu değişmeyen ama kendini yenileyen, geliştiren bir şairdir. Zengin ve güçlü çağrışımlarla var olan, bir kez okumakla ele geçmeyen, tekrar tekrar okunması gereken bir şiirle karşı karşıyadır okur. Dizeleri okumak yetmez, dize aralarını da okumak gerekir.

 

Hüsnü Arkan - Hiçe Doğru
Hüsnü Arkan, müziğiyle olduğu kadar romanlarıyla da tanınıyor, seviliyor. Müziği eskimiyor, romanları unutulmuyor. Şiirleri ise müziğinin ve romanlarının tamamlayıcısı gibi. Farklı, vurucu, hayatın içinden şiirler.

 

Nadir Göktürk - Evde Kalmış Şiirler
Nadir Göktürk, kendine özgü müziğiyle pek çoğumuzu etkilemiş, şarkılarının çoğu belleğimize kazınmış Ezginin Günlüğü’nün kurucularından, besteleriyle gruba haklı bir şöhret kazandıran ustalardan. Besteci, söz yazarı, müzisyen kimliğiyle pek çok unutulmaza imza atan Nadir Göktürk bu kez bir şiir kitabıyla çıkıyor sevenlerinin karşısına. Kitaptaki şiirlerin kimi, kitap adının taşıdığı anlama uygun: Evde tutmuş onları yıllardır, saklamış, paylaşmamış. Yıllardır başka şiirler eklemiş dağarcığına. Kimi ise son dönem şiirleri. Bu çok yönlü müzik adamını bir de şair yönüyle tanımak isteyenler için hoş bir sürpriz Evde Kalmış Şiirler.

 

Konstantinos Kavafis - Bütün Şiirleri (328 Sayfa)
Kavafis, şiirlerini kitaplaştırmaktan kaçınmıştır. Yayımladıkları ve yayımlamadıklarıyla, bitmeyecek ya da bitirilemeyecek bir “yapıt” bırakmak istemiş gibidir. Yayımladığı şiirlerden 154’ünü kabul etmiştir. Ancak ölümünden sonra okurla buluşan 75 şiiri daha bulunmaktadır. Elinizdeki kitap tümünü içeriyor.

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi