Kullanım şartları
 “Siakitap” Web Sitesi Kullanım ve Üyelik Koşulları Sözleşmesi
1. Kullanıcı/Üye internet sitesini kullanırken aşağıdaki kullanım ve üyelik koşullarını kabul ettiğini, bunlara uygun olarak site içinde varlık göstereceğini, bu koşullara aykırılık halinin Site Yönetimi tarafından tespit edilmesi durumunda Site Yönetiminin mevcut üyeliği kısmen veya tamamen, geçici veya sürekli olarak durdurma hakkı olduğunu ve gerekli görülen durumlarda tek taraflı takdir hakkına dayanarak üyeliği iptal etme hakkı olduğunu peşinen kabul eder.
2. Üye, Site Yönetiminin sitede yer alan her türlü içeriğin yasal olarak sahibi olduğunu, bu içeriklerin yazılı olarak izin alınmaksızın ve alıntı kaydı düşülmeksizin hiçbir şekilde hiçbir amaç için kopyalanamayacağını peşinen kabul eder.
3. Üye, siteye ilk giriş yaparken verdiği kişisel ve iletişim bilgilerinin doğruluğundan sorumlu olup bu bilgilerin doğru olmamasından ötürü uğrayacağı zararlardan bizzat kendisi sorumlu olacaktır. Bu bilgilerin doğru olmaması sebebi ile Site Yönetiminin uğrayacağı zarar için üyeye her zaman rücu etme ve uğradığı zararın tazminini isteme hakkı vardır.
4. Üye, site içinde kullanacağı ve kendisi tarafından belirlenecek şifrenin güvenliğinden kendisi sorumludur. Şifre güvenliği sebebi ile uğrayacağı doğrudan ve dolaylı hiçbir zarardan Site Yönetimi sorumlu tutulamayacaktır.
5. Üye, sitedeki iletişim alanlarını, blog alanlarını, forum alanları hiçbir şekilde yasalara uygun düşmeyen, rahatsız edici, küfür, hakaret, aşağılama içeren, ahlaka ve adaba aykırı olan, pornografik öğeler barındıran, terör, ırkçılık, şiddet ve benzeri konularda propaganda yapan posta, resim ve benzer uygulamalar için kullanamaz, bunları postalayamaz, iletemez.
6. Üye, yasal zorunluluklardan ötürü kendisi ile ilgili teknik bilgilerin (IP adresi ve benzeri) Site Yönetimi tarafından tutulabileceğini ve talep edilmesi durumundan yalnızca yasal mercilere bu bilgilerin açıklanacağını kabul eder.
7. Üye, siteyi hiçbir şekilde ticari amaç güden, bir ürün tanıtım, satımına yönelik, genel anlamda reklam ve pazarlama faaliyeti olarak sayılacak bilgi, posta, resim, uygulama ve benzerlerinin iletilmesi, yayılması için kullanamaz. Site hiçbir şekilde üyenin ticari amaçları için kullanılamaz.
8. Üye, site içerisinde yaydığı, ilettiği, bilgi, resim, posta ve benzerlerinin hiçbir şekilde 3. Kişilerin haklarını ihlal etmediğini, telif söz konusu olan durumlarda, telif sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, bunlara ilişkin herhangi bir talebin Site Yönetimine gelmesi durumunda, Site Yönetiminin üyeye kayıtsız şartsız rücu hakkı olduğunu kabul eder.
9. Site içerisinde bulunan hiçbir yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen sair görsel ve benzeri öğe, kopyalanamaz, kişisel sayfalarda yayınlanamaz ve/veya pazarlanamaz.
10. Site yönetimi, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, üyelerinin genel eğilimlerini belirlemek, site içeriğini ve servislerini zenginleştirmek, sitedeki gelişmelerden üyeleri haberdar etmek, newsletter ve benzerlerini göndermek için kullanma ve kullandırma hakkına sahiptir.
11. Sayılanlarla sınırlı olmamak üzere elektrik ve şebeke hatlarında, uydu ve yer bağlantılarında, haberleşme alt yapı şebekesinde, sunucu veya cihazlarda olabilecek teknik arızalar, internet trafiğindeki tıkanmalar, yığılmalar ve benzerleri nedeniyle sitenin çalışmaması halinde, arıza Site Yönetimince en kısa sürede giderilmeye çalışılacaktır, bu süre zarfında, hizmet'in sağlanamamasından dolayı üyenin hiçbir şekilde herhangi bir talep hakkı bulunmamaktadır.
12. Site Yönetimi, site içerisinde banner ve linkler ile tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Site Yönetimi zaman zaman iste içerisinde bir takım ürünlerin tanıtımını yapabilir ve fakat bu ürünlerin bu tanıtımlara dayanılarak alınması ve üyeler tarafından kullanılması sonucunda herhangi bir sorun yaşamaları halinde sorumluluk tanıtımı yapılan ürün üreticisine/sahibine aittir. Site Yönetimi bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
13. Site Yönetimi zaman zaman üyeler arasında yarışma ve çekilişler düzenleyebilecek olup bu yarışma ve çekilişlerin Milli Piyango İdaresi’nin izin kapsamında yer alması durumunda buna uygun davranılacak, yarışma ve/veya çekiliş bu standartlara uygun olarak düzenlenecektir. Düzenlenen her bir yarışma/çekilişin katılım ve kazanma şartları ile hediyelere ilişkin bilgiler ayrıca sitede yayınlanacaktır.
14. Site Yönetimi, hiçbir gerekçe göstermeksizin, bu sözleşmedeki koşulların sağlanabilmesi için üyeler tarafından girilmiş/yaratılmış site içeriğine müdahale etme, silme, kısaltma, denetleme, kaldırma hakkına kayıtsız şartsız sahiptir.
15. Üyeliği Site Yönetimi tarafından işbu sözleşme koşullarına aykırılık sebebi ile iptal edilen kişinin varsa kazanmış olduğu ödül de iptal edilir. Üye, bu ödül ile ilgili herhangi bir hak ve talepte bulunamaz.
16. Herhangi bir uyuşmazlık yaşanması durumunda Site Yönetiminin kayıtları HUMK madde 287 uyarınca delil olarak kabul edilecektir.
17. Site Yönetimi tarafından üyeye yapılacak her türlü bildirim, üyenin bildirmiş olduğu elektronik posta adresine yapılacak olup üye bildirimlerin bu şekilde yapılacağını ve bu anlamda vermiş olduğu elektronik posta adresinin doğru ve güncel bir adres olduğunu, meydana gelecek değişiklikleri derhal site yönetimine bildireceğini kabul eder.