Ağaçlar - Percival Everett
Ağaçlar - Percival Everett
Fiyat: 150.00 TL 97.50 TL
Kategori: Çağdaş Dünya Edebiyatı
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIA9786258129670
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Percival Everett
ISBN: 978-625-8129-67-0
Sayfa Sayısı: 248
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Mississippi’nin Money kasabasında peş peşe işlenen cinayetlerde beyazlar ve siyahlar dehşet verici biçimlerde öldürülür. Eyalet güvenlik teşkilatında görevli siyahi dedektifler, cinayetleri aydınlatmak için kasabanın ırkçı polis teşkilatına yardıma geldiğinde olayların hiç de basit olmadığı ortaya çıkar: Cinayet yerinde bulunan cesetlerden siyahilere ait olanlar her seferinde ortadan kaybolmaktadır. Zaman içinde kan donduran cinayetler tüm ülkeye yayılır. Büyüyen bu çılgınlığın anahtarı, 105 yaşındaki yaşlı bir kadının evindeki titizlikle tutulmuş devasa bir arşivde saklıdır.   

Amerikan tarihinin karanlık dönemlerinde beyazların siyahilere ve diğer ırklardan göçmenlere uyguladıkları zulümden hareketle, Percival Everett, son yıllarda yeniden kabaran ırklar arası kavgaları ve polis şiddetini de yansıtarak kara mizahla gerilim romanı arasında gidip gelen müthiş bir parodi yapıtı sunuyor. Irklara yönelik pek çok klişeyi ve popüler kültürün derinliklerini  yeniden yorumlayan Ağaçlar, bir yanda güldürürken öte yanda can yakan gerçekleriyle unutulmaz bir roman.

2022’de İngiltere’de mizah kitaplarına verilen Bollinger Everyman Wodehouse Ödülünü ve ABD’de ırkçılığı anlamaya ve insan kültürünün zengin çeşitliliğini göstermeye çalışan yapıtlara verilen Ansfield-Wolf Kitap Ödülünü kazanan Ağaçlar, ayrıca aynı yıl Booker Ödülünün kısa listesine girmiş, Uluslararası Dublin Edebiyat Ödülüne ve Pen/Faulkner Ödülüne aday gösterilmiştir.
 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi