Geçmişten Günümüze Kadın - Cumhur Ertekin
Geçmişten Günümüze Kadın - Cumhur Ertekin
Fiyat: 190.00 TL 123.50 TL
Kategori: Araştırma - İnceleme
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIA9786258129342
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Cumhur Ertekin
ISBN: 978-625-8129-34-2
Sayfa Sayısı: 384
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Dünya tarihi, aynı zamanda büyük ölçüde kadının ikinci plana atılmasının ve eziyet görmesinin tarihidir denebilir. Halbuki tarihin şafağında ve hayatı farklı düzenleyen kimi uygarlıklarda kadınlar dünyanın merkezindeler ve esirgeyen konumdalar.

Sadece uzmanlık alanı nörolojideki katkısıyla değil, tarih çalışmalarıyla da ses getiren, Bilim Akademisi’nin kurucularından Prof. Dr. Cumhur Ertekin, aydın sorumluluğuyla kaleme aldığı Geçmişten Günümüze Kadın’da tarihöncesinden 21. yüzyıla, avcı-toplayıcılardan sanayi toplumuna kadar miras ve aile yapılarından inanç ve emek biçimlerine, cinsellikten demokratik haklara kadınlığın bin bir halini inceliyor. Coğrafyamızın ve kültürümüzün güncel kadın sorunlarına da ışık tutan Ertekin’in çalışması, bugün İran’da alevlenen Doğulu kadının kendini var etme mücadelesine bir destek haline geliyor.

Geçmişten Günümüze Kadın, bir zamanlar ana tanrıça kültünde merkezi bir konumu olan kadınların başörtüsünden kurtulma mücadelesi vermek zorunda kaldığı noktaya nasıl geldiğini anlatırken, gelecekte de uyanık kalmamız gerektiğine dikkat çekiyor.  
 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi