Tahıl Okyanusları - Scott Reynolds Nelson
Tahıl Okyanusları - Scott Reynolds Nelson
Fiyat: 150.00 TL 97.50 TL
Kategori: Araştırma - İnceleme
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIA9786258129397
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Scott Reynolds Nelson
ISBN: 978-625-8129-39-7
Sayfa Sayısı: 360
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

İnsanları beslemediğiniz zaman uygarlığınızın ömrü kısa olur. İmparatorlukların yükselişleri ve çöküşleri bazen bir buğday tanesinin hikâyesinde saklıdır.

Tahıl Okyanusları’nda tarihçi Scott Reynolds Nelson, tarihin şafağından Ukrayna’daki Odessa limanına kadar insanlığı besleyen tahılın öyküsünü anlatırken, ucuz Amerikan tahılının İç Savaş sonrasında dünya ticareti ve siyasetinde ABD’yi nasıl yükselttiğini, Birinci Dünya Savaşı’na ve Rus Devrimi’ne kadar 20. yüzyılın kritik tarihi dönemeçlerinde nasıl bir kilit rol oynadığını gösteriyor. Atlas Okyanusu’nu geçerek Avrupa’nın büyük imparatorluklarının çöküşüne sebep olan ABD buğdayının peşinden, doyurucu bir tarih ortaya koyuyor, bugünün savaşlarını anlamaya yardımcı oluyor.

Scott Reynolds Nelson’ın Tahıl Okyanusları kitabında ABD’nin Amerikan İç Savaşı’nın hemen ardından uluslararası buğday pazarını ele geçirmesinin devrimci sonuçlarını anlatmasını izliyoruz. Bu olağanüstü kitap, on dokuzuncu yüzyılın sonlarında ve yirminci yüzyılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri ve dünya hakkında bildiğinizi düşündüğünüz şeyleri yeniden düzenliyor.

Stephanie McCurry, Columbia Üniversitesi

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi