The Game - Oyun - Alessandro Baricco
The Game - Oyun - Alessandro Baricco
Fiyat: 110.00 TL 71.50 TL
Kategori: Araştırma - İnceleme
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIA9786257266413
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Alessandro Baricco
ISBN: 978-625-7266-41-3
Sayfa Sayısı: 304
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

“AÇIKLAYAMADIĞIMIZ BİR DÜNYA BU; KESİN OLARAK
NE KÖKENİNİ NE AMACINI BİLDİĞİMİZ BİR DEVRİM.”

Alessandro Baricco, 21. yüzyılın dijital koşullarını, bugün yaşadığımız muazzam değişimi haritalamaya ve bize anlatmaya çalışıyor: 20. yüzyılın yıkımlarına şahit olanların torunlarının yarattığı, dünyadaki hemen her şeyin maddesellikten arınıp bilgi olarak başka bir dünyaya aktarıldığı, elimizdeki cihazlarla ulaşıp çifte dünyada yaşamaya başladığımız andan sonra en sıradan kişinin bile hiper insana dönüştüğü bir devrim bu. Baricco korkularımızın izini sürüp, bize olup biteni açıkladıkça, biz de kum saatinin darboğazından geçip yeni dünyayı kabullenip kucaklayabiliriz.

“ZİHİNSEL DEVRİMİN, TEKNOLOJİK DEVRİMİN BİR SONUCU OLDUĞUNU SANIYORUZ; OYSA, TAM TERSİNİN DOĞRU OLDUĞUNU ANLAMAMIZ GEREK. Kendinizi, dijital dünyayı bir neden gibi değil, bir sonuç gibi görmeye alıştırın. Gözünüzü, her şeyin başladığı noktaya doğru çevirin. Her şeyin kaynağını oluşturan zihinsel devrimi arayın.”

“Baricco, The Game ile 21. yüzyılda insanın başarısı üzerine bahis oynuyor. Tezleri oldukça cesur ve parlak. Açık açık tartışılmayı hak ediyor.”    La Repubblica

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi