Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne - Feridun Andaç

Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne - Feridun Andaç
Fiyat: 100.00 TL 65.00 TL
Kategori: Türk Edebiyatı
Marka: Sia Kitap
Kitap Kodu: SIA9786258129816
Stok Durumu: Stokta Var
Yazar: Feridun Andaç
ISBN: 9786258129816
Sayfa Sayısı: 240
Miktar:- +  
Bu kitap hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

“Sevgili okur, Montaigne’i size anlatacak/tanıtacak değilim. Ama onun bir okuru olarak, bendeki etkileri/izlerinden söz ederek iyi gelebilecek düşüncelerine sizin de yakın durmanızı isterim… Kendi payıma, yaza yaza yaşamak düşüncesinin tutkunu kesilmemde denemenin vazgeçilmezliğini dile getirmek isterim. İşte bu vazgeçilmezlik duygusuyla yola çıkılarak örüldü bu kitap... Unutmayalım ki okuma duygusu kadar yazma düşüncesini de taşır bize deneme. Bir yere, bir köşeye, mekâna çekilip okurken/yazarken denemenin çağrısına, sizi yakalayan zamanına kulak vermenizi isterim.”

Düzyazımızın ustalarından Feridun Andaç, “Deneme Zamanı” adını verdiği üçlemesinin bu ilk kitabında, denemenin piri Montaigne’e çok çeşitli bakış açılarından yaklaşarak ustasına gönül borcunu teslim ediyor.

Dil Derneği’nin Ömer Asım Aksoy Ödülü’nü kazanan Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne’in bu genişletilmiş baskısı, öğrenciliğinden okurluğuna, yazarlığından yayıncılığına çok farklı zamanlarda ve kimliklerle Feridun Andaç’ın, büyük ustanın yapıtlarına, yaşadığı yerlere ve ilgilendiği konulara nasıl yaklaştığını etraflıca ortaya koyuyor.

Denemenin özgünlüğünü daha da ileriye götürerek Andaç, kendisiyle kuşatıyor Montaigne’i, gölgesinden mürekkebini alıyor.
 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi